Izbira novih gum

Objavljeno od Ziga, 27. Aug 2022 v Kolesarska tabla

Hej,

Gume na biciklu se približujejo koncu in iscem zamenjavo. (bontrager xr4 in xr5)

Vem da je o tej temi veliko napisanega, pa vseeno vprasam ker me zanima kaj ostali priporočate. S stock gumami sem kar zadovoljen, razen sprednja xr5 ima tisti nadlezen float zone ki naj bi bil znacilen tudi za maxxis DHF (xr5 je zelo podobna dhf).

Torej: ali naj sprobam Maxxis ki jih kot vidim furate skoraj vsi ostali, ali so overrated? Glede cene so vse priblizno isto tako da to ni faktor odlocitve.

Btw: a je ze kdo sprobal Bontrager SE6? Kopija assegai-a.

LP
Žiga
Označeno kot najboljši odgovor!
+1 za Assegai z DH casingom in MaxxGrip ali MaxxTerra zmesjo gume.

Je pa res da je rob gume pri Maxxisu precej mehek in če se jih montira na silo z uporabo pajserjev ga lahko hitro poškoduješ, kar potem rezultira v opletanju gume.

Sam sem vse svoje Maxxis gume do zdaj montiral na roke in nisem imel nobenega problema z opletanjem, je pa res da včasih rabiš malce več potrpljenja.
Vozim Maxxis Assegai 2.5 in sem zelo zadovoljen... 
Hvala za priporočilo!
+1 za Maxxis Assegai, zares dobre gume

Sem pa slišal, da je imelo veliko ljudi probleme (in reklamacije) z opletanjem plaščev...
Označeno kot najboljši odgovor!
+1 za Assegai z DH casingom in MaxxGrip ali MaxxTerra zmesjo gume.

Je pa res da je rob gume pri Maxxisu precej mehek in če se jih montira na silo z uporabo pajserjev ga lahko hitro poškoduješ, kar potem rezultira v opletanju gume.

Sam sem vse svoje Maxxis gume do zdaj montiral na roke in nisem imel nobenega problema z opletanjem, je pa res da včasih rabiš malce več potrpljenja.
Hvala za napotek! Sam sem sprednjo gumo kar precej pretegnil, tako da zdaj opleta, ampak nekako probam odmislit :)

Kaj pa pravite na verzije z svetlješim robom gume? (tanwall) Je to samo lepotni dodatek, ali so te gume tudi fizično kaj boljše/slabše?
 
Za komentiranje te objave se prosimo prijavite ali registrirajte
Samo prijavljeni uporabniki lahko odgovarjajo na teme.