Nakup Grand Canyon 5 (849€)

Objavljeno od MATEJ_LJ, 12. Feb 2022 v Kolesa, oprema in komponente

, urejeno od MATEJ_LJ na 12. Feb 2022

Pozdravljeni.

Po 10 letih pavziranja kupujem novo gorsko kolo. Pomenbno mi je, da je to "resno" gorsko kolo z čim bolj prijazno ceno (žal nimam druge opcije kot da kolo hranim v kleti bloka, zato ne želim tvegati z dražjimi kolesi).

Zanimiv mi je Canyon Grand Canyon 5, katerega dobim za 849€, kar lahko odplačam tudi na obroke.

Zanima me, kaj menite o kolesu glede na ceno? Ker sem že tako dolgo ven iz scene tudi nimam več občutka kaj je v redu in kaj ni. Všem mi je, da ima 1x12 deore prestave, na ostalo pa se niti ne spoznam :-D

Link do kolesa:
https://www.canyon.com/en-si/mountain-bikes/trail-bikes/grand-canyon/grand-canyon-5/2613.html?dwvar_2613_pv_rahmenfarbe=BU%2FBK&dwvar_2613_pv_rahmengroesse=L

Slika kolesa: 

Jaz sem se ravno odločil za ta kolo, dobim ga v naslednjih dneh. Javim kako se vozi :-)

Drugače pa kar se tiče opreme mislim, da nimaš kaj za zgrešiti. V tem cenovnem razredu jaz nisem uspel najti nič boljšega. 

Pa še na zalogi je, čeprav se splača pohititeti, sem lansko leto mencal za Canyon Stoic in je bil razprodan še predno sem se odločil. 

Moraš upoštevati, da je large velikost zelo popularna.
Sem pred nakupom Canyona. Izbiram med Grand Canyon 6 in Stoic 3. GC je možno že naročiti, Stoica ne, ampak se mi ne mudi. Vozim se predvsem po gozdnih cestah. Ali je bolj smiselno vzeti potem GC zaradi geometrije?
da
Živjo,

Priporočam, da najdete kolo z lih mal boljšo vilico ker je to suntournova. Ponavadi niso v redu in se pokvarijo.

Drugače pa ni slab kolo.

Lp.
Za komentiranje te objave se prosimo prijavite ali registrirajte
Samo prijavljeni uporabniki lahko odgovarjajo na teme.