Nakup novega hardtail trail kolesa

Objavljeno od Marko, 11. Apr 2022 v Kolesarska tabla

Pozdravljeni.

V kratkem želim kupiti novo hardtail kolo.

Razmišljam med spodnjima:

Canyon Grand Canyon 5 -849€

Canyon Stoic 2 - 899€
https://www.canyon.com/en-si/mountain-bikes/trail-bikes/stoic/stoic-2/2659.html?dwvar_2659_pv_rahmenfarbe=WH%2FMC#all-components-section-tab

Glede geometrije se nagibam bolj proti Stoicu, saj je bolj trail naravnan, ampak se mi zdi, da ima slabšo opremo (že 10 redna kaseta se mi ne dopade najbolj). Glede opreme se ne spoznam najbolje, tako da se priporočam za nasvete poznavalcev.


Kako bi izbirali vi? Morda tudi kakšna druga znamka in model..

Hvala 
Če ima morda kdo v lasti katerega koli izmed naštetih se priporočam tudi za kakšen kratek review :)
Stoic, grand canyon brezveze, stara geometrija, nima thruaxle, razen če se boš po makadamu vozil, potem nima veze.

Pa stoica dost lažje upgrejdaš
Hvala za odgovor! Kaj pa primerjava med Stoic 2 in Stoic 3?

Načeloma mi je cenovno že Stoic 2 veliko, ampak me moti da nima potopne sedežne. Tako da razmišljam če bi se vseeno "stegnil" do Stoic 3.

Verjetno je ceneje sedaj kupiti Stoic 3, kot nadgrajevati Stoic 2?

Lp
Jaz imam Grand Canyon AL SL 7.0 2019 letnik. Mejčkn drugačna geometrija pa thruaxle in 120mm hoda. To je bolj XC kolo in za kakšne lahke traile bolj flow pa tko. 

Pri Stoicu boš nujno mogu menat bremze, če se boš hotu kej bol po trailih furat. Glede 10 speed pa odvisno kje se boš vozil. Če ti je cilj samo, da prideš na vrh traila bo čisto dovolj.
@Gasper, kaj  pa misliš glede primerjave med Stoic 2 in Stoic 3?

Se ti zdi +300€ vredno upgrejda v komponentah?

Hvala!!
Za dropper moraš dodati minimum 100€, plus za bremze 150€ pa si že skoraj tam pri ceni. Poelg tega pa dobiš še bolšjo vilco in 12speed. 
Naročen Stoic 3 :-D 

Hvala za nasvete!

Mare
Za komentiranje te objave se prosimo prijavite ali registrirajte
Samo prijavljeni uporabniki lahko odgovarjajo na teme.